כתיבה שיווקית לרשתות חברתיות

תוכן שיווקי לרשתות חברתיות

כשהאינטרנט הוקם איפה היית? טוב, בוא ננסח את זה מחדש. כשלינקדאין, הרשת החברתית של עולם העסקי, השיווק וההייטק, הוקמה ב2002, שיערת שהיא תהפוך לקהילה של חצי מיליארד משתמשים ולאוטוריטה בתחום מציאת העבודה וגיוס עובדים? ומה לגבי פייסבוק? הרשת שמאגדת שני מיליארד משתמשים ולקוחות פוטנציאלים? או יוטיוב שמכילה שליש מהגולשים באינטרנט (מיליארד משתמשים)? או אינסטגרם שבה 60 פוסטים, תמונות ומודעות מפורסמים כל שנייה מדודה, ושמכילה כשני מיליון וחצי משתמשים?

כתיבה לרשתות חברתיות

כשהאינטרנט הוקם איפה היית? טוב, בוא ננסח את זה מחדש. כשלינקדאין, הרשת החברתית של עולם העסקי, השיווק וההייטק, הוקמה ב2002, שיערת שהיא תהפוך לקהילה של חצי מיליארד משתמשים ולאוטוריטה בתחום מציאת העבודה וגיוס עובדים? ומה לגבי פייסבוק, הרשת שמאגדת שני מיליארד משתמשים ולקוחות פוטנציאלים? או יוטיוב שמכילה שליש מהגולשים באינטרנט (מיליארד משתמשים)? או אינסטגרם שבה 60 פוסטים, תמונות ומודעות מפורסמים כל שנייה ושמכילה כשני מיליון וחצי משתמשים?

"רשתות חברתיות הן גשר לחיבור בין אנשים"
"רשתות חברתיות הן גשר לחיבור בין אנשים" ​

כתיבה שיווקית לרשתות חברתיות

אז מה כל כך מיוחד ברשתות החברתיות שכיום כל עסק, ארגון ומותג משקיעים בהם כספים? למה בצורה כה עקבית ומחושבת, אנשי עסקים ומנהלי שיווק מכלילים את הרשתות החברתיות כחלק מהותי בתמהיל השיווקי, באסטרטגיית הפרסום, בתוכן, ובמשפך השיווקי? שאלת את עצמך פעם, למה חברות ומותגים מבקשים מאיתנו לעקוב אחריהם ברשתות החברתיות, תוך שהם "שופכים" לא מעט כסף כדי לשכנע אותנו לעשות זאת? ובכן, התשובות לכל השאלות מצויות במהותן של פייסבוק, אינסטגרם, לינקדאין ודומיהן- איגוד קהלים עצומים לכדי קהילה אחת תוססת ונגישה. ואם נביט על המספרים נגלה תימוכין לכך, חצי מיליארד משתמשים מצויים בלינקדאין. שני מיליארד וחצי משתמשים מצויים בפייסבוק, שליש מכמות הגולשים ברשת (מיליארד משתמשים) משתמשים ביוטיוב וכו'. לכן, זאת בעיקר הסיבה שכל עסק שמכבד את עצמו מחזיק פרופיל עסקי ברשתות החברתיות. חלק מהעסקים משתמשים בדף העסקי כאמצעי לשוחח עם הלקוחות. אחרים משתמשים בדף העסקי לצורך יצירת מודעות לעסק ולמותג. וישנם אף שמשתמשים בדף כחנות לכל דעת. הן כסניף אאוטלאט. או כסניף מרכזי. 

אז מה כל כך מיוחד ברשתות החברתיות שכיום כל עסק, ארגון ומותג משקיעים בהם כספים? למה בצורה כה עקבית ומחושבת, אנשי עסקים ומנהלי שיווק מכלילים את הרשתות החברתיות כחלק מהותי בתמהיל השיווקי, באסטרטגיית הפרסום, בתוכן, ובמשפך השיווקי? שאלת את עצמך פעם, למה חברות ומותגים מבקשים מאיתנו לעקוב אחריהם ברשתות החברתיות, תוך שהם "שופכים" לא מעט כסף כדי לשכנע אותנו לעשות זאת?

ובכן, התשובות לכל השאלות מצויות במהותן של פייסבוק, אינסטגרם, לינקדאין ודומיהן- איגוד קהלים עצומים לכדי קהילה אחת תוססת ונגישה. ואם נביט על המספרים נגלה תימוכין לכך, חצי מיליארד משתמשים מצויים בלינקדאין. שני מיליארד וחצי משתמשים מצויים בפייסבוק, שליש מכמות הגולשים ברשת (מיליארד משתמשים) משתמשים ביוטיוב וכו'. לכן, זאת בעיקר הסיבה שכל עסק שמכבד את עצמו מחזיק פרופיל עסקי ברשתות החברתיות. חלק מהעסקים משתמשים בדף העסקי כאמצעי לשוחח עם הלקוחות. אחרים משתמשים בדף העסקי לצורך יצירת מודעות לעסק ולמותג. וישנם אף שמשתמשים בדף כחנות לכל דעת. הן כסניף אאוטלאט. או כסניף מרכזי. 

אז איך משתמשים בפוטנציאל הזה?

תאמינו או לא אבל יוטיוב, פייסבוק ודומיהן מסייעות לנו במודע לאתר את הקהל שאנחנו צריכים. אנחנו צריכים כמובן לעבוד בצורה חכמה כדי לדעת איך להתאים עבורו את המסר מדויק, לחשוף בפניו את הקמפיין הממומן או את התוכן שלנו בשעות שהוא פנוי לצרוך אותו. וגם להיחשף בפניו בפלטפורמות שבהן הוא גולש ולערוך התאמות לקמפיין בעזרת בדיקות אנליטיות. רשתות חברתיות אומנם מאפשרות לנו להגיע לקהלי יעד רחבים יותר אך צריך לדעת כיצד לעבוד בהן בצורה חכמה…

כך למשל ע"י עבודה חכמה ניתן להנגיש את העסק בצורה חכמה יותר – מכיוון שפרופיל עסקי מאפשר אינטראקציה וקשר אישי ומהיר עם הלקוחות. עבודה חכמה גם מאפשרת למקסם את תקציבי הפרסום – מכיוון שאין זה משנה אם הינך עסק קטן או גדול, כעת תוכל לשווק את עצמך לקהל המטרה בדומה לחברות ולמותגים עתירי משאבים ותקציבים. ואם עד עכשיו לא השתכנעת, רשתות חברתיות כמו יוטיוב, פייסבוק ואינסטגרם, מאפשרות לכל עסק שחפץ בכך, להפוך לגוף תקשורת עצמאי! שמאפשר לך לדבר עם קהל היעד בצורה ישירה ללא פילטרים, תוך הכוונת המסרים וחינוך הקהל, לרצונותיך. ניתן לאתר את קהל המטרה (בין אם הוא מקומי או עולמי) ואף למצוא קהל שדומה לו בהרגליו ובהתנהגותו. בנוסף, ניתן למקסם את ההכנסות, להשיג יותר לידים חדשים, לשמור על הקהל הקיים ולתקשר עימו. ליצור מודעות ציבורית לעסק ואף להפוך את העסק למוביל בתחומו. שווה לא?

מה התהליך?
הבנת הצרכן

בשלב זה אנו ניגשים להבין את המותג ואת קהל היעד שלו, כדי שנוכל להבין איך הוא חושב, מדבר, הרצונות והתשוקות שלו ומה מניע אותו. ובעיקר אילו מילים ייגרמו לו לבצע את הפעולה שלה הוא נדרש.

חשיבה מחוץ לקופסא

רשתות חברתיות מושתותת על חיבור אנושי בנושא מסויים בזירה דיגיטלית. ולכן  כדי להתחבר לקהל היעד ולהפוך אותו לנאמן וככזה שיגיב בתדירות גבוהה, ישתף את הפוסט, ייתן לייק ויעקוב – הוא זקוק לערך מוסף, שתבדל אותו מהמתחרים.

קופירייטינג איכותי

לאחר מלאכת המחקר שתורגמה לבריף, מגיע שלב הכתיבה של הפוסטים לרשתות החברתיות.

אנו ניצור עבורך פוסטים מניעים לפעולה שיוצרים מעורבות גבוהה בעמוד העסקי, שיקפיצו אותך לפיד הראשי. הפוסטים שניצור יחברו את הקורא אל העסק או המוצר שלך. כדי שיעשה את מה שאתה חפץ בו. בהתאם למסר שתרצה שיועבר לו. 

קצת מידע לפני הרכישה

לא. התוכן נכתב עבור העסק שלך בהתאמה אישית, תוך לקיחה בחשבון מספר גורמים- שפת מותג, ערכים, קהל יעד, גילאים, זירת פעולה, נישה של העסק ועוד. 

בהתאם לחוזה המסירה. 

בהתאם למוצר או לחוזה שנחתם.

המחיר משתנה בהתאם לטיב העבודה, הנישה וכמות המחקר הנדרשת.

במידה ולא קיים איפיון שפה, ניתן ליצר עבורך אפייון חדש ואותנטי. חשוב להבהיר כי עבודה מסוג זה כרוכה בזמן ומשאבים וע"כ גם מתומחרת במחיר.

לא. פוסטים לרשתות חברתיות שונים במהות  כתיבתן מכתיבה שמיועדת לקידום אתרים. ועל כן אינו כולל בתוכו מילות מפתח. אלא מסר חוויתי שנועד להניע לפעולה.

במסגרת החוזה ניתן לערוך תיקונים בתוכן עד פעמיים מקבלת המוצר. אך לא ניתן לשנות את כלל התוכן הנכתב לאחר שהוא כבר אושר מול הגורם המזמין, קודם לכן.

הקבלה תגיע מטעם Com &  Sense או על שם אביחי תקשורת.

לאחר שהתוכן הוזמן ואושר, לא ניתן לשנות את הקופירייטינג שנכתב. אלא, אם נחתם אחרת בחוזה.

במוצרים מסויימים ניתן לספק את מוצר הקופירייטינג בצורה יותר מהירה אך המחיר בהתאם לכך, מתייקר.

ההיגיון אומר, שאנחנו צריכים לדבר

רוצה טיפים ומדריכים בחינם?

הניוזלטר שלנו מתומצת, לא שיווקי ומגיע אחת לחודש

* אל דאגה, לא נחפור לך