מיקרו קופי מיקרוקופי

מיקרו מה? מיקרו קופי!​

מכירים את ההנחיות הלא מובנות הללו, באתרים, כפתורים או באפליקציות?

אותן הנחיות שלעיתים קרובות מובילות אותנו לתפוס את הראש ולתהות "למה לעזאזל התכוון המשורר"?!

איזה מייגע זה, חוסר ההבנה ותחושת הבלבול. אם רק ההנחיות היו רשומות במילים שאותן ניתן להבין, היחס שלנו היה משתנה מאה שמונים מעלות. ובכן, כאן בדיוק משתלב המיקרוקופי בתמונה. תפקידו העיקרי הוא להנגיש בצורה נוחה וידידותית לגולש, את המילים שמצויות בתוך מוצרים דיגיטליים, כדי לייעל עבורו את ההנחיות שקשורות לפעולות שהוא מתבקש לעשות, כדי להקל עליו.  לא סתם הוא חלק נבחר ב- UI ו- UX שמטרתם היא לשפר את חווית המשתמש לצד שיפור חווית המוצר.

בעזרתו ניתן ליצור הנעות נכונות לפעולה, לייעל את מתן הנחיות, להסיר חסמים שמעכבים המרות ורכישות. ובעיקר לגרום לוגולש לשוב לאתר ולאפליקציה. ע"י השארת טעם של עוד בחווית משתמש הנעימה שהוא חווה, שלמעשה גרמה לו "להתגעגע".  חלק מהדברים שניתן לשפר: כפתורים, הודעות שגיאה כגון עמוד 404. הודעות אישור, הרשמה לניוזלטר ועוד.

מיקרו מה? מיקרו קופי!

מכירים את ההנחיות הלא מובנות הללו, באתרים, כפתורים או באפליקציות?

אותן הנחיות שלעיתים קרובות מובילות אותנו לתפוס את הראש ולתהות "למה לעזאזל התכוון המשורר"?!

איזה מייגע זה, חוסר ההבנה ותחושת הבלבול. אם רק ההנחיות היו רשומות במילים שאותן ניתן להבין, היחס שלנו היה משתנה מאה שמונים מעלות. 

ובכן, כאן בדיוק משתלב המיקרוקופי בתמונה. תפקידו העיקרי הוא להנגיש בצורה נוחה וידידותית לגולש, את המילים שמצויות בתוך מוצרים דיגיטליים, כדי לייעל עבורו את ההנחיות שקשורות לפעולות שהוא מתבקש לעשות, כדי להקל עליו.  לא סתם הוא חלק נבחר ב- UI ו- UX שמטרתם היא לשפר את חווית המשתמש לצד שיפור חווית המוצר.

בעזרתו ניתן ליצור הנעות נכונות לפעולה, לייעל את מתן הנחיות, להסיר חסמים שמעכבים המרות ורכישות. ובעיקר לגרום לוגולש לשוב לאתר ו- לאפליקציה. זאת ע"י השארת טעם של עוד בחווית משתמש הנעימה שהוא חווה, שלמעשה תגרום לו "להתגעגע".  חלק מהדברים שניתן לנשפר: כפתורים, הודעות שגיאה כגון עמוד 404. הודעות אישור, הרשמה לניוזלטר ועוד.

מיקרו קופי - ההיסטוריה

אי שם בשנת 2009 סיפר גורו אפיון חוויית המשתמש, ג'ושוע פורטר, בבלוג האישי שלו על מקרה שהתרחש לו. לאחר שהוא עמל על פיתוח טופס תשלום לאתר מכירות כלשהו, הוא החל לקבל שגיאות רבות שקשורות לכתובת מגוריהם של המשתמשים באתר. עניין, קריטי שלעצמו כאשר מדובר באתר מכירות, שתכליתו העיקרי הוא רכישת מוצר ושליחתו לכתובת ספצפית.  

השגיאות, שחזרו על עצמן רבות, הובילו את מיודענו לצלול לנתונים, לחקור ולגלות כי הן חלו בלא פחות  מכעשרה אחוזים מכלל העסקאות שנסגרו. עניין שמעורר דאגה בשל הנזק הכלכלי שנוצר. במקביל לנזק התדמיתי – תודעתי כתוצאה מחווית לקוח שלילית. 

פורטר התבחט רבות בנושא ובעיקר בשאלה כיצד עליו לנהוג. לבסוף הוא החליט לעשות מעשה- להוסיף משפט, מעל לשדה הכתובת המדובר. כן, משפט. כאשר מיודענו כבר הפיק לקחים מטעויותיו, ועל כן הוא ניסח אותו בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים ובו הוא ביקש מהמשתמשים בצורה ברורה ומפורשת, להזין את הכתובת הספציפית שמקושרת לכרטיס האשראי. והתוצאות לא איחרו לבוא. בן לילה המשוואה התהפכה, והעסקאות חזרו להתבצע כסדרן. לדבריו הבעיה נעלמה לחלוטין. בשל כך, קוננה מוחו מחשבה. מחשבה שהוא היה מחוייב לשתף בה את קוראיו – "מילים קטנות, שמופיעות במקום ובזמן הנכון, משנות לגמרי את חוויית המשתמש". בפוסט מטעמו שלא איחר לבוא, הוא גם נתן למילים הללושם: מיקרו-קופי. 

שכוונתן היא יצירת הנעות נכונות לפעולה עם הגולש. שיכולות לכלול מתן הנחיות, הסרת חסמים שמעכבים אותו לבצע המרה או ורכישה. ובעיקר לעודד אותו לשוב לאתר או לאפליקציה, ע"י השארת טעם של עוד, בשל חווית משתמש נעימה, שתגרום לו להתגעגע. 

"חוויה טובה נמדדת בהכרות הראשונה"​
"חוויה טובה נמדדת בהכרות הראשונה"​

איך מיקרוקופי מייצר הכנסות?

כאמור תכליתו של מיקרו קופי הוא למנוע נטישת גולשים ובוא בעת לייצר הנעות לפעולות ייחודיות ומובנות עבורו. הנעות, שמחד יספקו לו הסבר פשוט, אך מפורט מה נדרש ממנו לעשות או לבצע. ובמקביל לייצר עבורו תחושה של קירבה בינו לבין העסק, תוך נתינת תחושה של חווית משתמש נעימה ומקרבת.

יכולותיו של המיקרו קופי כה גבוהות ומועילות,  ובשל כך הם ניתנים לשימוש במגוון רחב של אספקטים, שבהם פוטנציאל הבלבול גבוה: רישום לניוזלטר, פופאפים, כפתורים, הודעות שגיאה, עמוד 404. הודעות אישור, תהליכי הרשמה ושיחזור סיסמא, דף צור קשר, זמני המתנה ועוד.

תכליתו של מיקרו קופי הוא למנוע נטישת גולשים ובוא בעת לייצר הנעות לפעולות ייחודיות ומובנות עבורו. הנעות, שמחד יספקו לו הסבר פשוט, אך מפורט מה נדרש ממנו לעשות או לבצע. ובמקביל לייצר עבורו תחושה של קירבה בינו לבין העסק, תוך נתינת תחושה של חווית משתמש נעימה ומקרבת.

יכולותיו של המיקרו קופי כה גבוהות ומועילות,  ובשל כך הם ניתנים לשימוש במגוון רחב של אספקטים, שבהם פוטנציאל הבלבול גבוה: רישום לניוזלטר, פופאפים, כפתורים, הודעות שגיאה, עמוד 404. הודעות אישור, תהליכי הרשמה ושיחזור סיסמא, דף צור קשר, זמני המתנה ועוד.

טעימה מהיכולות שלנו

מה התהליך?
הבנת הצרכן

בשלב זה אנו ניגשים להבין את המוצר ואת קהל היעד על מנת להבין כיצד הוא חושב ומה מניע אותו. ובעיקר אילו מילים חודרות אליו וייגרמו לו לבצע את הפעולה הרצויה

חשיבה מחוץ לקופסא

לאחר המחקר, אנחנו מפלחים את הנתונים לפי הזירות בהם העסק עתיד לפעול. מאתרים את נקודת הכאב של קהל היעד ואת הכשלים של העסק במטרה למצוא מכנה משותף לצד פתרון כולל לשתי הבעיות.

מיקרו קופי איכותי

לבסוף, אנחנו מנסחים מיקרו קופי איכותי. במטרה למנוע חסמים, להניע לפעולה ולעודד חווית משתמש UI, נוחה ונעימה.

קצת מידע לפני הרכישה

לא. מאחר ומיקרו קופי נוצר במוחד עבור אתר ייעודי או אפלקציה ספציפית. הכל נעשה במיוחד עבורך, ללא העתקות. על מנת לבדל אותך ולשפר את חווית המשתמש.

בשל טיב העבודה שכרורכה במיקרו קופי, הנורמה נעה בין 14 ימי עסקים ל- 30 ימי עסקים. 

המהות במיקרו קופי הוא האיכות ולא הכמות. ולכן גודל התוכן משתנה מנישה לנישה ומעסק לעסק.

מיקרו קופי בדומה לקופירייטינג או סטוריטלינג איננו בעל מחיר קבוע. הוא משתנה בהתאם לנישה, למוצר, לסוג הקהל, לתחרות ופרמטרים נוספים.

לחלוטין כן.  מיקרו קופי כולל תוכו אפיון שפה וספר מותג.

לא. מיקרו קופי שונה מכתיבה לקידום אתרים במרכיביו, ועל כן הוא  לא כולל בתוכו מילות מפתח, אלא בהפשטת המסר לגולש. 

בתחום המיקרו קופי, ניתן לתקן את התוכן עד פעמיים.

הקבלה תגיע מטעם Com &  Sense או על שם אביחי תקשורת.

לא. ברגע שמסמך האפיון אושר וכתתיבת המיקרו קופי הושלמה. אין אפשרות לשנות את הרעיון המרכזי של התוכן לרבות האפיון עצמ והתוכן הכתוב.

במיקרו קופי, לא ניתן לקבל את התוכן במהירות הבזק. בשל מהות העבודה.

ההיגיון אומר, שאנחנו צריכים לדבר

רוצה טיפים ומדריכים בחינם?

הניוזלטר שלנו מתומצת, לא שיווקי ומגיע אחת לחודש

* אל דאגה, לא נחפור לך