מה זה קופירייטינג?

קופירייטינג או כתיבה רעיונאית היא בעצם כתיבה פרסומית קצרה וקולעת. כאשר בעברה, היא הייתה נחלת הכלל במשרדי הפרסום. 

על מלאכת היצירתיות מופקד קופירייטר או בעברית, רעיונאי, אשר ניחן בראייה פרסומית ושיווקית גבוהה ביותר. המתובלת בשנינות, הבחנה וירידה לפרטים. תכונות ייחודיות החולשות על מגוון רחב של מדיות וסוגי תוכן. החל ממודעות לפרינט ודיגיטל, דרך פוסטים ממירים ברשתות החברתיות, ג'ינגלים לרדיו ופרסומות לטלוויזיה. וכלה בניוזלטרים, ססמאות וסלוגנים, שלטי חוצות, קמפיינים לגרילה, שיווק מבוסס עיתוי,,RTM ועוד.

הכתיבה "הקופירייטית" מאופיינת בעיקרה כקצרה, ממוקדת וקולעת. זוהי כתיבה מבוססת תובנות אנושיות שנועדה ליצור חיבור רגשי עם הקהל, לסקרן אותו, ובעיקר להניעו לפעולה. הנעה לפעולה יכולה להימדד ככניסה לאתר, השארת פרטים ("ליד"), הרשמה לניוזלטר וכדומה.

מה זה קופירייטינג?

קופירייטינג או כתיבה קריאייטיבית היא בעצם כתיבה פרסומית קצרה וקולעת, הנחוצה בכל מלאכה פרסומית. על מלאכת היצירתיות מופקד קופירייטר או רעיונאי, הניחן בראייה פרסומית ושיווקית גבוהה ביותר. מתובלת בשנינות, הבחנה וירידה לפרטים. לצד יכולות החולשות על מגוון אספקטים…

החל ממודעות לפרינט ודיגיטל. דרך פוסטים ממירים ברשתות חברתיות, ג'ינגלים לרדיו ופרסומות לטלוויזיה. וקלה בניוזלטרים, ססמאות וסלוגנים, שלטי חוצות, קמפיינים לגרילה, שיווק מבוסס עיתוי, RTM ועוד. 

הכתיבה "הקופירייטית" מאופיינת בעיקרה כקצרה, ממוקדת וקולעת. זוהי כתיבה מבוססת תובנות אנושיות שנועדה ליצור חיבור רגשי עם הקהל, לסקרן אותו, ובעיקר להניעו לפעולה. הנעה לפעולה יכולה להימדד ככניסה לאתר, השארת פרטים ("ליד"),
הרשמה לניוזלטר וכדומה
.

קופירייטינג , כתיבה רעיונאית
"קופירייטינג מחייב להתבונן בקהל ולהבין איך הוא חושב, פועל ומתקשר"
"קופירייטינג מחייב להתבונן בקהל ולהבין איך הוא חושב, פועל ומתקשר"​

מה עושה קופירייטר?

או, איך ביכולות שלו הוא ישפר לך את העסק...

קופירייטר רואה את העולם אחרת, מבחינתו בננה כחולה היא דבר לגיטימי. מופסה וסימבה לחלוטין כשירים למכור קונדומים במודעה, קוף יכול לתופף וזאב רווח יכול למכור מים מינרלים מתוך סלע. הכל אפשרי (כל עוד הוא מחזק ומכתב עם ערכי המותג) כדי למכור, להיחרט אצל קהל היעד, לבסס איתו קשרים ולהפוך אותו ללקוח משלם.

היצירתיות של הקופירייטר היא חיונית, ולכן אתם והעסק שלכם זקוקים לה ולו. גם כדי לחבר אתכם לקהל היעד שכם וגם כדי לכתוב תוכן איכותי. הוא מומחה בסלוגנים ושמות. אשף ביצירת מודעות פרינט לעיתונים, ומגזינים, ומודעות לדיגיטל (רשתות חברתיות, באנרים, פופ אפים). מה עוד הוא עושה? האמת היא שהוא הפתרון לתסריט מנצח לסרטון תדמית או פרסומת. וגם לג'ינגל לרדיו, שלטי חוצות, קמפיין גרילה, קמפיינים זעירים וגם שיווק בזמן אמת .(RTM) 

בין אם אתם עסק, ארגון או פרסונה. לכולכם משותף רצון להעביר מסר חד, קצר וברור לקהל היעד שלכם.

הפתרון היחידי הוא קופירייטר שכותב כתיבה רעיונאית. קופירייטר רואה את העולם אחרת מאיתנו. מבחינתו בננה כחולה היא דבר לגיטימי. מופסה וסימבה לחלוטין כשירים למכור קונדומים במודעה, הכל אפשרי (כל עוד הוא לא פוגע בעכי המותג) כדי להיחרט אצל קהל היעד, לבסס איתו קשרים ולהפוך אותו ללקוח משלם.

היצירתיות שלו חיונית ולכן אתם והעסק שלכם זקוקים לו כי הוא יודע איך להתחבר לקהל היעד. הוא מומחה בסלוגנים ושמות. אשף ביצירת מודעות פרינט (עיתונים, מגזינים) ודיגיטל (רשתות חברתיות, באנר, פופ אפ). הוא הפתרון לתסריט מנצח לסרטון תדמית או פרסומת. ג'ינגל לרדיו, שלטי חוצות, קמפיין גרילה, קמפיינים זעירים ושיווק בזמן אמת .(RTM) 

השירותים שלנו

בעולמנו הדיגיטלי שבו כשני מיליארד משתמשים מצויים בפייסבוק. שכ-60 פוסטים מפורסמים כל שנייה מדודה באינסטגרם. ושכשליש מכלל הגולשים באינטרנט מצויים ביוטיוב. הימצאות בפלטפורמות אלו הן חובה עבור כל עסק.

 

מי מאיתנו, לא פותח את העיתון ברכבת בדרכו לעבודה או בשבת כשהוא מצוי בחיק המשפחה. אנו נחשפים לעשרות פרסומות ומודעות בעיתונים, ירחונים, מגזינים, עלוני שבת ומקומונים. פוטנציאל החשיפה עצום, בין אם מדובר בקהל מגזרי, עירוני או ארצי.

בין אם מדובר בעסק זעיר או גדול, פרסונה או אפילו עמותה. כולכם כבר הספקתם להבין את כוחה של פרסומת מדויקת. או לחילופין, סרטון שיודע להעביר מסר מזוקק לקהל המטרה.

 

כשאנו מאזינים לרדיו, אנו נחשפים למגוון רחב של מסרים ופרסומות בדמות ג'ינגלים. איננו רואים דבר, אך כל הפרסומת שמועברת ע"ב שמע בלבד עדיין נהפכת לזכירה, קליטה ולעיתים אף שגורה בפינו. הג'ינגל שאינו עובר את ה30 שניות, מוכיח את עצמו כבר שנים.

מי מאיתנו, לא פותח את העיתון ברכבת בדרכו לעבודה או בשבת כשהוא מצוי בחיק המשפחה. אנו נחשפים לעשרות פרסומות ומודעות בעיתונים, ירחונים, מגזינים, עלוני שבת ומקומונים. פוטנציאל החשיפה הזה עצום, בין אם מדובר בקהל מגזרי, עירוני או ארצי.

מי מאתינו לא נתקל בשל חוצות. כן זה שמופיע מעל איילון בדרך לעבודה, או על בניין גבה קומה. נו פודשים בהם בתחנות הרכבת ובתחנות האוטובוס. הם שם, קיימים, מניעים ומפרסמים.

כיום עסק שרוצה להיות זכיר צריך לבצע מהלכים. אחד מאותם מהלכים הוא RTM. שזה שיווק בזמן אמת. השיווק הייחודי הזה פועל בצורה מאוד מהירה כתגובה לאירוע חם, אקטואלי או ויראלי. במטרה לנכס את ההד לעסק.

 

בין אם זה בשיווק אתרים דרך גוגל או שיווק עמודים עסקים ברשתות חברתיות. לכולם מטרה אחת להניע לפעולה. מה שפשיע על הגולש ללחוץ, להשאיר פרטים או לבצע רכישה נעוצה בכותרת טובה.

מה התהליך?

הבנת הצרכן

כדי לחשוב על תובנה שתאפשר למסר פרסומי (קופירייטרינג) לחדור את ההגנות של הצרכן, צריך להכיר את קהל היעד. 

תהליך המחקר דורש מאיתנו לדעת ככל האפשר. החל מההרגלים שלו, כיצד הוא מתבטא, לאיזה מסר הוא יגיב, מה יאפשר לנו ליצור איתו שפה משותפת וכו. 

חשיבה מחוץ לקופסא

קופירייטינג מושתת על עולם נרחב של כלים. אך אם נצטרך לבצע פילוח גס, ניתן להצביע על מוטיב עליון שמספק למסר הנכתב בזכותה, קסם, חיבור ורגש. אנו מתכוונים כמובן לתובנה.

כדי לחשוב על רעיון טוב, הוא צריך להיות מושתת על סוג של אמת. רגש אמיתי. אנו כבני אדם מגיבים לו אינטואיטיבית, וחשים מתי הוא אמיתי או לא.  ולכן תהליך החשיבה על תובנה היא כה קריטית, שמבדלת פרסום אחר ממשנהו. 

קופירייטינג איכותי

לאחר מלאכת המחקר שתורגמה לתובנה, מגיע של הכתיבה הפרסומית, קופירייטינג. 

אנו ניצור תוכן פרסומי שייתחבר אל הגולש כדי ליצור חיבור בינו לבין העסק או המוצר שלך. כד ישיעשה את מה שאתה מעוניין. זאת בהתאם למסר הקופירייטי שיועבר לו. 

קצת מידע לפני הרכישה

לא. קופירייטינג נכתב על קהל יעד ספציפי בהתבסס על פילוח עמוק. ולכו הוא תמיד אישי. בסופו של יום, קהל היעד יבחין בין תוכן מועתק לבין כזה שלא והוא גם יגיב לכך בהתאם. עניין שכל פרסומאי, מתרחק ממנו כמו מאש.

בהתאם לחוזה המסירה. 

קופירייטינג מתומחר על בסיס המוצר הוזמן ולא על בסיס כמות מילים. הרעיון מאחורי זה הוא הערך והאימפקט שנוצר בגולש ובקהל המטרה.

המחיר משתנה בהתאם לטיב העבודה, הנישה וכמות המחקר הנדרשת.

לא. איפיון שפה, נערכת בשלב הקמת העסק בדרך כלל. עוד כאשר החזון של העסק נרמים ביחד עם ההבטחה הפרסומית. תמיד ניתן לנסח אפיון חדש או לרענן אחד קיים, אך עבודה מסוג זה כרוכה בזמן ומשאבים וע"כ גם מתומחרת במחיר.

לא. קופירייטינג שונה מכתיבה לקידום אתרים במרכיביו,  ועל כן לא כולל בתוכו מילות מפתח. אלא מסר חד וקצר. 

במסגרת החוזה ניתן לערוך תיקונים בכל תוכן שהוא קופירייטינג, עד פעמיים מקבלת המוצר.

 לא ניתן לשנות את כלל התוכן הנכתב לאחר שהוא כבר אושר מול הגורם המזמין, קודם לכן.

הקבלה תגיע מטעם Com &  Sense או על שם אביחי תקשורת.

לאחר שהתוכן הוזמן ואושר, לא ניתן לשנות את הקופירייטינג שנכתב.

במוצרים מסויימים כמו סלוגנים, שמות לעסקים, מודעות לפינט ומודעות לדיגיטל, פוסטים לפייסבוק ושאר הרשות החברתיות ניתן לספק כתיבה רעיונאית בצורה יותר מהירה אך המחירמשצנה  בהתאם לכך.

ההיגיון אומר, שאנחנו צריכים לדבר