תוכן שיווקי וכתיבה שיווקית

כתיבה שיווקית

בטח כבר נתקלתם בזה, שבאמצע קריאה של תוכן מעניין בעיתון, באתר, בפייסבוק, או אפילו במייל. אבל לאחר מספר רגעים, אתם מגלים כי התוכן שקראתם, מתגלה כתוכן פרסומי. נכון, זה מעצבן, מעיק ובעיקר מספק תחושה של עבודה בעיניים. ואתם צודקים, זה באמת מעורר אנטיגוניזם אצל הקורא. ולמעשה זה יוצר טעם רע הן כלפי העסק והן כלפי המוצר שמשווק. ולכן, אתם יכולים לנשום לרווחה, כי כתיבה שיווקית איננה כזאת.

כתיבה שיווקית, מוכרת מוצר לצרכן בצורה שונה. בניגוד לצורת המכירה הוולגארית, שמנסה לדחוף לצרכן את המוצר שלך, בשיטה הפרסומית שאליה כה הורגלנו. כתיבה שיווקית משתמשת בכלים אחרים. היא מוכרת מוצר לצרכן ע"ב כלים פסיכולוגים שטבועים בו. זאת באמצעות חשיפת טפח אחר טפח עבור הגולש, בצורה משכנעת וממוקדת כדי ו לגרום לו הישאב לתוכן ולקרור אותו בשקיקה. המטרה המרכזית היא לשווק את העסק או המצר אל קהל היעד ומול מנוע החיפוש (כדוגמת גוגל, למשל). אחד מהכלים שבהם כתיבה שיווקית איכותית משתמשת היא חתירה ליצירת מערכת יחסים עם קהל היעד, באמצעות תוכן שמספק ערך עבורו. מאחר ותוכן מעניין שמספק ערך, הוכח כגורם הראשי להמרת לקוחות לטווח ארוך. ואף ככזה שמשכנע את הגולש המתלבט לבצע את הפעולה הרצויה עבורך, רק בשל טיב היחסים שהתוכן ייצר בינו לבין העסק או המוצר. 

תוכן שיווקי

את הסיטואציה הזאת אתם בטח מכירים לא מעט. בין אם קראתם פוסט בפייסבוק, כתבה בעיתון או באחת האפליקציות, ראיתם סרטון ביוטיוב וכו' – גיליתם שהתוכן המעניין שקראתם הוא תוכן פרסומי. אתם צודקים, זה לגמרי מעצבן, מעיק ובעיקר מעורר אנטיגוניזם אצל הקורא. ודווקא בגלל זה אני מבקש מכם לקחת נשימה ולנשום לרווחה, כי כתיבה שיווקית איננה כזאת.

כתיבה שיווקית, מוכרת מוצר לצרכן בצורה שונה. בניגוד לצורת המכירה הוולגארית, שמנסה לדחוף לצרכן את המוצר "בכוח", כתיבה שיווקית משתמשת בכלים אחרים. היא מוכרת מוצר או שירות על בסיס כלים פסיכולוגים שטבועים בנו. באמצעות חשיפת טפח אחר טפח, בצורה משכנעת וממוקדת כדי לגרום לקהל היעד להישאב לתוכן ולקרוא אותו בשקיקה. כך למשל אחד מהכלים שבהם כתיבה שיווקית איכותית משתמשת, היא באמצעות תוכן שמספק ערך לקהל היעד כדי ליצור איתו מערכת יחסים. מאחר ותוכן מעניין שמספק ערך, מספק הוכחה חברתית לכישורים וליכולות של המוצר או השירות המוצע והוא בין הגורמים הראשיים שגורמים ללקוחות לעבוד איתכם בטווח הארוך. 

עוד יתרון מרכזי שייחודי בכתיבה שיווקית, הוא הבסיס שמתקיים משתי מטרות מרכזיות – גם לשווק את העסק או המוצר בצורה נכונה לקהל היעד, וגם להתאימו לזירה הייעודית כמו מנוע חיפוש אינטרנטי (גוגל למשל), טלוויזיה, רשתות חברתיות, עיתון ועוד. 

"ההבדל בין כתיבה לכתיבה שיווקית - הוא היעד"​

"ההבדל בין כתיבה לכתיבה שיווקית - הוא היעד"​

תוכן שיווקי הוא השקעה בקידום העסקי​

בני אדם הם היחידים שמשלבים תבונה ורגש בתהליכי קבלת ההחלטות שלהם, במקביל. כדי שאנו, העסקים, נוכל להתחבר אליהם, אנחנו צריכים ליצור יחסי אמון שמבוססים על יחסי "תן וקח".

אך התהליך לא נגמר כאן, אנחנו צריכים גם לבסס יחסי אמון. אחת הדרכים היעילות לעשות זאת היא באמצעות התוכן שעלינו לספק. ככל שהתוכן יהיה בעל ערך. אך בו זמנית משרת את גחמותיו של הגולש כך נשיג את המטרה.

התוכן השיווקי מהווה חלק ממכלול שלם של תוכן: קופירייטינג, יח"צ, רשתות חברתיות, תוכן לאתרים וכו', שמספקים ארסנל עסקי הן מול קהל היעד והן מול העובדים בעסק, מאחר והוא מסייע במספר אספקטים- הוא משמש כמכשיר ארגוני מול העובדים בצורה עקיפה שמדגישה ומחדדת את הדי אן איי העסקי. הוא מזקק את הערכים והמטרות של העסק שלך לרמה שכל הדיוט יבין אותה. התוכן אף מחדד את הערך העסקי מול הלקוח הבא שלך. אך בעיקר הוא משמש מנוע קידומי עסקי, שמייצב אותו בתודעתו של הקהל המבוקש וחודר את "השיריון הפרסומי" שגופנו עוטה כל פעם שהוא נחשף להיבט פרסומי כזה או אחר. כלומר, בידיים הנוכחות התוכן השיווקי מהווה כדורי צלפים שפוגע במדויק במוחו ובליבו של הגולש.

בני אדם הם היחיידים שמשלבים תבונה ורגש בתהליכי קבלת ההחלטות שלהם, במקביל.

כדי שאנו, העסקים, נוכל להתחבר אליהם, אנחנו צריכים ליצור יחסי אמון שמבוססים על יחסי "תן וקח".

אך התהליך לא נגמר כאן, מאחר ואנחנו צריכים גם לבסס עימם יחסי אמון. אחת הדרכים היעילות לעשות זאת היא באמצעות התוכן שעלינו לספק. ככל שהתוכן יהיה בעל ערך. אך בו זמנית משרת את גחמותיו של הגולש כך נשיג את המטרה.

התוכן השיווקי מהווה חלק ממכלול שלם של תוכן: קופירייטינג, יח"צ, רשתות חברתיות, תוכן לאתרים וכו', שמספקים ארסנל עסקי הן מול קהל היעד והן מול העובדים בעסק, מאחר והוא מסייע במספר אספקטים- הוא משמש כמכשיר ארגוני מול העובדים בצורה עקיפה שמדגישה ומחדדת את הדי אן איי העסקי.

הוא מזקק את הערכים והמטרות של העסק שלך לרמה שכל הדיוט יבין אותה. התוכן אף מחדד את הערך העסקי מול הלקוח הבא שלך. אך בעיקר הוא משמש מנוע קידומי עסקי, שמייצב אותו בתודעתו של הקהל המבוקש וחודר את "השיריון הפרסומי" שגופנו עוטה כל פעם שהוא נחשף להיבט פרסומי כזה או אחר. כלומר, בידיים הנוכחות התוכן השיווקי מהווה כדורי צלפים שפוגע במדויק במוחו ובליבו של הגולש.

השירותים שלנו

כתיבה מקצועית ממגוון תחומים: חיי לילה, פוליטיקה, רפואה, לייף סטייל, גיוס תרומות ועוד.

תוכן מקצועי ואינפורמטיבי עבור מערכת הפרסום טאבולה לקמפיינים ממירים במגוון נישות. 

מאמרים מושכים, קלילים ומעניינים לצד מדריכים מפוקרים – המשלבים מילות מפתח עבור קידום האתר ושכנוע הגולש להפוך לליד. 

ניסוח נאומים, הצהרות והודעות לעיתונות.

 

כתבות איכותיות לטובת קידום העסק, משיכת לקוחות חדשים ומיתוג.

מה התהליך?

ניתוח קהל היעד

לפני שניגשים לכתוב כל תוכן שיווקי צריך לערוך הכרות מעמיקה עם במספר רבדים:

  • מחקר על הזירה  פועל העסק, או הנישה על בה פועל השירות או המוצר.
  • הכרה עם האישיות של העסק והערכים לו.
  • מחקר על המתחרים
  • מחקר על קהלי יעד
  • מחקר מילות מפתח 
  • מחקר תחרות על ביטויים 
 

תהליך המחקר דורש מאיתנו לדעת ככל האפשר. כי רק כך הוא נוכל להתאים את התוכן בהאמה מלאה לעסק ולקלה היעד המיועד. 

   חלק מהמחקרים כוללים תשלום נוסף

חשיבה מחוץ לקופסה

לאחר שקבלנו את התמונה הגדולה לצד הפרטים הקטנים, הגיע שלב חשיבה על הקונספט. בשלב זה יוצרים את הבנה למאמר במטרה ליצור תוכן איכותי, שמדבר אל הקורא, יוצר עימו קשר ומניע אותו לפעולה. 

כתיבה שיווקית איכותית

בשלב האחרון אנו יוצקים את האישיות של העסק והערכים אל תוך מאמר איכותי, המנגיש את המילה הכתובה לגולש בגישה מעניינת, מסקרנת ובעלת ערך. 

במטרה היא דואלית, לספק הנאה וערך מוסף לקורא במטרה לגרום לעסק שלכם להתבלט מול המתחרים ולהיהפך לזכיר לצד הפיכתו לליד במעלה המשפך השיווקי. 

קצת מידע לפני הרכישה

לא. תוכן שיווקי נכתב על קהל יעד ספציפי בהתבסס על פילוח עמוק. ולכן הוא תמיד אישי. בסופו של יום, קהל היעד יבחין בין תוכן מועתק לבין כזה שלא והוא גם יגיב לכך בהתאם. עניין שכל פרסומאי, מתרחק ממנו כמו מאש.

בהתאם לחוזה המסירה. 

בהתאם למוצר או לחוזה שנחתם.

המחיר משתנה בהתאם לטיב העבודה, הנישה וכמות המחקר הנדרשת.

לא. אפיון שפה, נערכת בשלב הקמת העסק בדרך כלל. עוד כאשר החזון של העסק נרקם ביחד עם ההבטחה הפרסומית. תמיד ניתן לנסח אפיון חדש או לרענן אחד קיים, אך עבודה מסוג זה כרוכה בזמן ומשאבים ועל כן גם מתומחרת בהתאם.

לא, כתיבה שיווקית מגיעה לאחר האסטרטגיה השיווקית הכללית והיא נודעה לתמוך ולקדם את האתר על בסיס המילים שנבחרו. במידה ולא נערך מחקר מילות מפתח, ניתן לרכוש את המחקר הנ"ל בנפרד.

במסגרת החוזה ניתן לערוך תיקונים בכתיבה השיווקית שנכתבה, עד פעמיים מקבלת המוצר. אך לא ניתן לשנות את כלל התוכ השיווקין שנכתב, לאחר שהוא כבר אושר מול הגורם המזמין, קודם לכן.

הקבלה תגיע מטעם Com &  Sense או על שם אביחי תקשורת.

לאחר שהתוכן הוזמן ואושר, לא ניתן לשנות את הוכן השיווקי שנכתב. אלא, אם נחתם אחרת בחוזה.

במוצרים מסוימים ניתן לספק את מוצר הקופירייטינג בצורה יותר מהירה אך המחיר בהתאם לכך, מתייקר.

ההיגיון אומר, שאנחנו צריכים לדבר

רוצה טיפים ומדריכים בחינם?

הניוזלטר שלנו מתומצת, לא שיווקי ומגיע אחת לחודש

* אל דאגה, לא נחפור לך